BIOGRAFIE


Yellow Sisters je ženská vokální skupina, která svou tvorbou prochází napříč žánry soulu, funku, world music, jazzu a reggae. Yellow Sisters experimentují s melodií a rytmem, hledají nové způsoby vyjádření a práce s hlasem. Jejich tvorba je ryze autorská. Od roku 2015 vystupují se stálým hostem beatboxerem Honzou Melicharem. 

V roce 2025 se chystají oslavit výročí 20ti let existence multimediální produkcí, v rámci které vyjde CD Golden Edition, vznikne představení s řadou hostů, výstava obrazů, fotografií a kostýmů od předních českých umělců a také hudební dokument mapující 20ti letou kariéru Yellow Sisters.

Skupina vznikla v roce 2005. O rok později vyhrála soutěž "Colours Talents" spojenou s vydáním jejich debutového alba Singalana u vydavatelství Indies Scope. Během své působnosti Yellow Sisters  vydaly 7 alb, zpívaly v 16 zemích světa, absolvovaly turné po Španělsku a vystupovaly pro dva české prezidenty.

Širšímu publiku se Yellow Sisters poprvé představily v přímém televizním přenosu z udělování cen TýTý (2006). Poté si je anglický herec Michael Palin z Monty Pythons vybral do cestopisného dokumentu televize BBC "New Europe" (2007).

V dalších letech otevíraly koncert světoznámých Blind Boys of Alabama, soukromě vystoupily pro Bobbyho McFerrina v Kongresovém centru v Praze, hostovaly na kompilaci remixů soundtracku japonského filmu Nautica, účinkovaly na Českém plese v Bruselu při příležitosti inaugurace České republiky do čela předsednictví EU a přijaly pozvání do Londýna, kde o nich vznikl hodinový pořad na rádiu BBC. 

Jejich druhá deska Tubab Woman (2010) se umístila na 7. příčce světového žebříčku world music alb "Spin The Globe's Top Ten" po boku Salifa Keity a Gotan Projectu. 

V roce 2015 účinkovaly na prestižním a cappella festivalu v Londýně, dále ve švýcarském Rorschachu a na Evropském kulturním festivalu v Alžíru, kde reprezentovaly Českou republiku. Na mezinárodní soutěži vokálních kapel v rakouském Grazu získaly v témže roce ohodnocení "Golden Diploma". 

V témže roce doplnil ženskou sestavu beatboxer Honza Melichar. Pro dětské publikum vystupují s pořadem Zvěřinec dětem. Vydali společně sérii 3 úspěšných alb Zvěřinec (2012, 2017, 2022) a v roce 2023 k nim vyšel i Zpěvník pro ukulele. 

V roce 2025 se chystají oslavit výročí 20ti let existence multimediální produkcí, v rámci které vyjde CD Golden edition, vznikne představení s řadou hostů, výstava obrazů, fotografií a kostýmů od předních českých umělců a také hudební dokument mapující 20ti letou kariéru Yellow Sisters.