POŘADATELŮM 

Yellow Sisters je vokální skupina, acappella. S programem Labyrint hlasů potřebuje od pořadatele zajistit tyto technické požadavky.

- 5 zpěvových mikrofonů na stojanech  

(handky, případně drátové - pro beatboxera pro jistotu připravit každopádně i drátový)

Zpěvy je třeba rozmístit v pravidelných rozestupech v popředí podia cca 2m od sebe

(dle velikosti pódia)

- 5 odposlechů v separátních zvukových cestách

(minimálně však 3, a to pouze po individuální dohodě, v případě menších akcí)

- hall na zpěvy v mixu

V případě zájmu vozíme na flesh disku projekci. Projekci je vhodné umístit v zadní části pódia na co největší ploše. Promítá ji z místního počítače, např. z VLC playeru místní technik, kterému dáme na místě instrukce.  Projekci můžeme poslat i předem. Je na vyžáání na emailu: yellowsisters@gmail.cm, nebo na tel. 608243311 (Bára vaculíková) 

Technické požadavky ke stažení:


Uskupení Yellow Sisters je zastupované autorskou organizací OSA. V sezóně 23/24 vystupuje s tímto programem, jehož provozování je potřeba na OSA nahlásit.

Playlist Yellow Sisters: Labyrint hlasů 2023

(hudba/text)

1. Diva (Yellow Sisters/Yellow Sisters)

2. Mirrors (Toni/ Toni, Bára Vaculíková)

3. Desert Sky (Yellow Sisters/Yellow Sisters)

4. Smířená (Hawa/Hawa)

5. Fire (Toni/Toni)

6. Pramen (Léňa/Léňa)

7. Beautiful (Bára Vaculíková/Bára Vaculíková)

8. V noci (Toni/Toni)

9. Pro Edíka (Léňa/Léňa)

10. On fire (Bára Vaculíková/Bára Vaculíková)

11. Precious Honest Eyes (Hawa/Hawa)

12. Oceán (Yellow Sisters/Yellow Sisters)

13. Tubab Woman (Yellow Sisters/Yellow Sisters)

14. Město (Hawa/Hawa)

15. Po hvězdách (Léňa/Léňa)


Playlist OSA ke stažení:

Anotace Yellow Sisters 

Yellow Sisters je původně ženská vokální skupina, která svou tvorbou prochází napříč žánry soulu, funku, world music, jazzu a reggae. Yellow Sisters experimentují s melodií a rytmem, hledají nové způsoby vyjádření a práce s hlasem. Jejich tvorba je ryze autorská. Od roku 2015 vystupují se stálým hostem beatboxerem Honzou Melicharem.

Skupina vznikla v roce 2005. O rok později vyhrála soutěž "Colours Talents" spojenou s vydáním jejich debutového alba Singalana u vydavatelství Indies Scope. Během své působnosti Yellow Sisters vydaly 7 alb, zpívaly v 11 evropských zemích, absolvovaly turné po Španělsku a vystupovaly pro dva české prezidenty.

Širšímu publiku se poprvé představily v přímém televizním přenosu z udělování cen TýTý (2006). Poté si je anglický herec Michael Palin z Monty Pythons vybral do cestopisného dokumentu televize BBC "New Europe" (2007).

V dalších letech otevíraly koncert světoznámých Blind Boys of Alabama, soukromě vystoupily pro Bobbyho McFerrina v Kongresovém centru v Praze, hostovaly na kompilaci remixů soundtracku japonského filmu Nautica, účinkovaly na Českém plese v Bruselu při příležitosti inaugurace České republiky do čela předsednictví EU a přijaly pozvání do Londýna, kde o nich vznikl hodinový pořad pro rádio BBC.

Jejich druhá deska Tubab Woman (2010) se umístila na 7. příčce světového žebříčku world music alb "Spin The Globe's Top Ten" po boku Salifa Keity a Gotan Projectu.

V roce 2015 účinkovaly na prestižním a cappella festivalu v Londýně, dále ve švýcarském Rorschachu a na Evropském kulturním festivalu v Alžíru, kde reprezentovaly Českou republiku. Na mezinárodní soutěži vokálních kapel v rakouském Grazu získaly v témže roce ohodnocení "Golden Diploma".

V posledních letech se vedle tvorby pro dospělé věnují i tvorbě pro děti s pořadem Zvěřinec dětem.

Anotace pořadu Yellow Sisters Labyrint hlasů
 

Atmosférické vystoupení vokální skupiny Yellow Sisters obohacené beatboxem vás přenese do krajiny snění. Yellow Sisters improvizují s hlasem, harmonií a melodií a  skládají vlastní písně na pomezí soulu, jazzu, world music, intimního písničkářství a reggae. Za 18 let své existence vydaly 7 alb a získaly několik ocenění.  Vystupovaly ve 14 zemích a jejich hlasová ekvilibristika je řadí mezi přední představitele svého žánru.

Promo foto Yellow Sisters: