Vydání alba: Yellow Sisters Zvěřinec 3

2022

Veselé i skočné zpívání pro děti, rodiče, veškerou zvířenu a plcha či kunu. Vokální kvartet Yellow Sisters je zpět s dalším pokračováním jejich Zvěřince určeného dětem a jejich dospělákům. Už třetí díl přináší dalších 13 veselých i skočných písniček v doprovodu stálého hosta beatboxera a zpěváka Honzy Melichara. Zazpívají si je jak nejmenší ratolesti, starší sourozenci, tak jejich rodiče. "Žluté sestřičky" navíc zvolily speciálního průvodce, a tím je pro tuto nahrávku hudební nástroj ukulele.

Důvod dalšího alba s dětskými písněmi je u Yellow Sisters nasnadě. "Jsme čtyři zpěvačky, skladatelky a hlavně mámy a naším posláním je dětská tvorba," vysvětluje své motivace zpěvačka a autorka několika písní na albu, Bára Vaculíková. Navíc přidává i informaci o nové lásce Yellow Sisters: "Už rok tvoříme nové písničky a totálně jsme se zamilovaly do ukulele. Objevily jsme jeho krásný zvuk a lehkost, se kterou se na něj můžete naučit hrát." 

A nejen díky nástroji ukulele je třetí album zase jiné. Nové příběhy díky dospívajícím dětem přinesly nenápadně "dospělejší" zvuk. Yellow Sisters i nadále mají svůj nezaměnitelný autorský rukopis a navíc na tomto albu řádí další hlodavec. "Příběhy, které máme v písničkách, k nám chodily samy. Většinou jsou inspirované konkrétními vzpomínkami z našeho života, takže nebyl problém sestavit nové album a přitom se neopakovat. Ačkoli... na minulé desce jsme měly kunu ve střeše a na téhle... plcha. S tím ale nešlo nic dělat, prostě tam opravdu byl," přiznává Bára Vaculíková.